زمان جاری : جمعه 26 دی 1399 - 5:13 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

امیدی برای آگاهی
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 16
نویسنده پیام
avaseo آفلاین


ارسال‌ها : 153
عضویت: 17 /10 /1397


روش های خم کاری ورق

ورق از مقاطع مهم به حساب می آید. محصولات بسیاری پس از شکل دهی ورق تولید شده است. طی پروسه شکل دهی، محصول فولادی بدون شکست و تغییر ضخامت به فرم مورد نظر تغییر می کند. خم کاری از پروسه های شکل دهی انواع محصولات فولادی است.
منحنی کردن ورق ها، تبدیل ورق به محصول ناودانی و… کمک گرفته می شود. در عمل خم کاری مقاومت کششی محصول در نظر گرفته شده و بر اساس آن میزان خمش صورت می گیرد تا پوشش خارجی ورق دچار ترک و شکستگی نشود. میزان مقاومت به کشش محصولات فولادیمانند ورق ضد سایش و ورق روغنی در آزمایشات متعددی مورد ارزیابی قرار می گیرد و بر اساس آن خم کاری صورت می پذیرد. خمش برای محصولات نرم متفاوت می باشد و امکان خم کردن محصولات فولادی وجود دارد.
خم کاری در محصولات فولادی به تعداد کربن موجود در محصولاد و ورق های فولادی بستگی دارد. با افزایش تعداد کربن استحکام ورق های فولادی افزایش پیدا می کند در نتیجه زاویه خمش های به وجود آمده کاهش می یابد. اگر میزان کربن کمتر از 1.2 درصد باشد خمکاری سرد می باشد و اگر میزان کربن بیشتر از 1.2 باشد خمکاری گرم می باشد.
روش های خمکاری ورق

امضای کاربر : کلایمر قفل هوشمند نمونه سوالات آیین نامه رانندگی خرید گوسفند زنده در تهران قفل کارتی دام زنده قفل اثر انگشت سولفات آلومینیوم
سه شنبه 24 دی 1398 - 15:59
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

موفق باشید

تماس با ما | روش های خم کاری ورق | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS