زمان جاری : شنبه 02 تیر 1403 - 10:37 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

امیدی برای آگاهی
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 90
نویسنده پیام
drsaber آفلاین


ارسال‌ها : 8
عضویت: 28 /10 /1399


بیش فعالی و نقص توجه
بیش ‌فعالی و نقص توجه اختلالی است که سبب می‌ شود کودکان در کنترل رفتار های خود دچار مشکل شوند. این اختلال یکی از شایع‌ ترین اختلالات روانپزشکی میان کودکان است. شیوع این بیماری در پسران ۳ برابر بیشتر از دختران می باشد. کودکان با اختلال بیش فعالی در کنترل رفتار های خود دچار مشکل هستند. آن‌ها ممکن است در مکان ‌هایی که باید آرام بنشینند، بیش از اندازه سرو صدا و جنب و جوش داشته باشند و در ارتباط با سایر همسالان خود دچار مشکل باشند؛ به همین علت دچار مشکلات عملکردی فراوانی در منزل و مدرسه خواهند شد. آن‌ ها ممکن است دچار افت تحصیلی شده و هم چنین به دلیل این که درک درستی از خطر ندارند، خود را در شرایط بسیار خطرناک قرار دهند.
سه نوع اختلال نقص توجه و بیش‌ فعالی وجود دارد:
-فقط اختلال توجه دارند.
-بیش ‌فعالی و حرکات تکانه‌ ای
-ترکیبی (بیش فعالی و حرکات تکانه ای، اختلال توجه)
علت بروز بیش فعالی و نقص توجه چیست؟
محققان هنوز دلیل مشخصی برای علت به وجود آمدن بیش ‌فعالی پیدا نکرده ‌اند. ولی آنچه می‌ دانیم این است که علت اصلی این بیماری نیز همچون بسیاری از بیماری ‌ها، عوامل ژنتیکی است. همین طور علاوه بر عوامل ژنتیکی، عوامل دیگری از جمله عوامل محیطی، ژنتیک، مصرف سیگار، الکل و مواد اعتیادآور در دوران بارداری، تولد زود هنگام و وزن کم هنگام تولد، صدمات مغزی و... در پیدایش این اختلال موثر هستند.
درمان
تا به امروز درمان قطعی برای بیش‌ فعالی و اختلال نقص توجه وجود ندارد اما می ‌توان تا حدود زیادی به کاهش علائم و بهبود آن کمک کرد. از جمله روش های درمانی این اختلال:
-دارو درمانی
-روان درمانی
-رفتار درمانی
-بازی درمانی
کاردرمانی و گفتار درمانی
کلینیک توانبخشی دکتر صابر، بهترین مرکز تشخیص کودکان بیش فعال در تهران ، با سابقه بالا در زمینه درمان کودکان بیش فعال به ارائه حرفه ای ترین خدمات توانبخشی این کودکان در غرب و شرق تهران مشغول می باشد.

سه شنبه 10 آبان 1401 - 23:56
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

موفق باشید

تماس با ما | بیش فعالی و نقص توجه | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS