وبلاگicon
وبلاگکد ماوس

نوای معطر الهی
سایتی :مذهبی -داستانی-علمی-المپیادی-نرم افزار-فیلمی
قالب وبلاگ
درباره ي سايت


اگر قدری شنوا باشیم نوای معطر الهی را می شنویم........................... سایتی مذهبی -داستانی-علمی-نرم افزاری...................................... با نظرات خود ما را یاری دهید.................................................
موضوعات سايت
چهارده معصوم
مطالب وفایل های مذهبی
داستان و ادبیاتی
خبری از زندگی
تفسیری از قرآن
خبری برای آن دنیا
قرآن
معرفی کتاب
پیامبران
سوره ها
کتاب خانه:
سفر مجازی
نرم افزار موبایل
ادیان
گالری تصاویر
مطالب علمی از دنیای علم وهنر
زندگانی بزرگان علم وادب ایران وجهان
المپیاد
رایانه وموبایل
فیلم
نويسندگان
احمد ارسالی: 3
مطالب تصادفي
سوره قرآن
سوره قرآن
دانشنامه عاشورا
دانشنامه عاشورا
اوقات شرعی
اوقات شرعی
امکانات وب
در اين وبلاگ
در كل اينترنتRSS


POWERED BY
rozblog.COM
پیغام مدیر سایت
سلام دوست من به سایت نوای معطر الهی خوش آمدید لطفا برای استفاده از تمامی امکانات

دانلود فایل , شرکت در انجمن و گفتگو با سایر اعضا در سایت ثبت نام کنیدتصوير
آخرین ارسال های تالار گفتمان

به نام خدا

با سلام

 خدمت کاربران وبازدید  کنندگان:

امید وارم حالتان خوب باشد 

وهر روز موفقیت های برزگی را کسب کنید

راستی دعا برای ظهور آقا امام زمان یادتان نرود

وسعی کنید همانطور که برای وسیله ی گمشده ی تان آن همه جستو جو می کنید قدری بدنبال  آقا  امام زمان  هم باشید.

      سایت نوا۱ ازسايت ها وافراد دعوت به همکاری می کندادامه مطلب

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 11 نفر مجموع امتیاز : 111

تاریخ : جمعه 08 شهريور 1392 نویسنده : جمعی از نویسندگان l بازدید : 394

یادم می اید که داشتم به طبقه دوم خوابگاه می رفتم تا شطرنج بازی کنم ،بازی که نسبت به بقیه بازی ها اندک ،مهارتی دارم .در طبقه دوم یکی از بچه ها مرا دید و گفت دارم با یکی از روسیه چت میکنم می خوام به او بفهمانم خدایی هست ،اما نمی شود هرچه میگویم جواب می دهد ،یاد حرف دوستم از دبیرستان افتادم که به معلم دینی مان میگفت شما کتب ضد دینی خوانده اید؟گفت نه ،گفت من خواندم شما هرچه از نظم و جهان و دیگر چیز ها برای اثبات خدا می گویید .دقیقا همین را برا ضد خدا می گویند ،البته شایدم راست میگفت با عقل جور در می آمد مگر کسی را که نمی شد دید را می شد ثابت کرد؟.در جای دیگری یادم می آید که دوستی بهم گفت شما اگر در یک کشور بی دین بودید حال هم بی دین بودی .درآن زمان به گفتم در مورد حسی بگو که هیچ پناهی نداری اما نمی توانستم یا عقل ثابت کنم .حتی خودم هم درگیری هایی داشته و گاه ضد خدا می شدم اما بعد از مدتها توانستم بهتر نگاه کنم که شاید دید جدید تری باشد.

اما حال اگر انجا بودم به او گفتم بگو عروسک آنابل و تسخیرش با شیطان را قبول دارد؟چیزی که در پایان فیلم هم مدارکی از واقعی بودنش نشان می دهد.آیا چشم زخم ،اجنه ،تسخیر را قبول دارد؟اگر آنابل را قبول دارد چطور می شود روح یا شیطان را با علم ثابت کرد ؟به قول ابن سینا چیزی را که نمی توانی قبول کنی را نفعی نکن .نکته دیگر در مورد مستند آب بود که قبلا دیده بودم مستندی خارجی که می گوید شک بلور و قطرات آب درجاهای مختلف و شرایط غم و شادی متفاوت است .یا جملاتی که افراد بر روی دو پرتقال می نویسند و یکی را می بینند که کاملا کپک زده و دیگری خیر .این نشان دهنده انرژی مثبت و منفی و وجود چیز هایی است که با مغز مدرسه و دانشگاه جور در نمی آید .اما دیده شده و حقیقت دارد.اگر بخواهم بگویم چیزی با ذات منفی درجهان هست که میشود آنابل خب مسلما چیزی با ذات مثبت هم هست مگر میشود ویروسی باشد و آنتی ویروسی برایش نباشد؟حال شما ذات مثبت را چه می نامید؟چیزی که به شما شر می رساند باید در مقابلش چیزی باشد که به شما خیر داده و حفظتان می کند . هردو غیر مادی و هردو غیر قابل دیدن هستند .

عصر آینده برایم جالب است،آیا عصر ترکیب دین وعلم خواهد بود؟ ما از عصر ضد علم در اروپا وارد عصر ضد دین شدیم (بیشتر ضد دین تحصیل کرده ها) و در آینده باز بشر می فهمد که همانطور که در اولی زیاده روی کرده در دومی هم زیاده روی کرده و عصری نو بنا می شود.جالب است برایم بدانم موجودات در سیارات دیگر هم خدا پرستند یا آیا مثل عصر دایناسور هاست یا خیر؟خیلی ها از من درمورد نظریه داروین می پرسند جواب بنده است که گفته شدن نظریه داروین به معنای درست بودن قطعی آن نیست شاید به این معنا باشد که ما نظریه بهتری هنوز نتوانسته ایم ارائه دهیم و گرنه ثابت کرده اند 2+2 ،5هم می تواند بشود .شاید بهتر باشد صحبت های مایکل بیهی بنیان‌گذار فلسفهٔ پیچیدگی کاهش ناپذیر راهم یک مطالعه ای بکنیم.البته در جامعه علمی نظریه داروین را با اکثریت پذیرفته اند،بنده هم نه از دانشمندان زیست شناسی هستم نه ادعایی دارم .اما قبول کردند با نفی این نظریه نه در زندگی بنده تاثیر گذارست و نه فرقی میکند برای من،که بخواهیم سر خود و دیگران را درد بیاوریم.مگر قبول یا ردش دلیل بر رد مطالب عنوان شده در اول می شود؟

این بهترین پاسخی بود که با ذهن صرفا مادی می شد توضیح داد خدا را البته از نظر من .اما من خدا را حس کردم در مشکلات در خواب هایم ،در وقایعی که قبل از رخ دادن در خواب می دیدم .در جواب هایم.این راهم نگفتم که خدا پرست بشوید ،نه صرفا گفتم تا دیدی به شما بدهم.

نکته دیگر اینکه حتی شیطان پرستان هم خدارا قبول دارند چون ذات شیطان برای مقابله با خداست مثل کسی می ماند آنتی ویروس را قبول دارند پس حتما ویروس را هم قبول دارد.

اینکه دین را قبول داشته یا نداشته باشید امری نیست که به کسی مربوط باشد اما می توانیم با قطعیت رد نکرده و بیشتر فکر کنیم.

اگر 500 سال پیش درمورد باکتری کسی حرف می زد مردم می خندیدند و اورا احمق می دانستند و در تیمارستان نگه می داشتند (یادی کنیم از Ignaz Philipp Semmelweis ) وشاید همه چیز را به غضب الهی نسبت می دادند .اما حال باز از طرف دیگر بام افتاده اند بعضی ها و کلا هرچیزی را رد می کنند .

حال مانده ام 500 سال دیگر مارا احمق نمی خوانند؟در کتابی می خواندم که نویسنده بعد از سخنرانی در کنار پرفسور پیری می نشیند و او می گوید سخنرانی فلانی را گوش کردی؟می گوید بله .پرفسور در جواب می گوید 20 سال پیش من داشتم در همین مکان این مطلب اثبات می کردم و در پایان همه برایم دست می زدند حال بعد 20 سال کسی امد و مطلب مرا رد کرد و ملت برای او دست می زنند.

و در آخر کلام هم بنده نویسنده هم شمای خواننده این متن را براساس وقایعی که در زندگی تجربه کرده ایم و سخنانی که از دوست و آشنا یا آن منبع فکری که که می خوانیم قیاس خواهیم کرد.وهمه تعصباتی در نوشتن و خواندن دارند و مضامین متفاوت گاها برداشت می شود .کسانی که در جامعه توانایی فکر کردن دارند انگشت شمار و اکثر مردم صرفا گوینده و طوطی سخنان دیگران هستند.و هرکه رسانه قوی تری داشته باشد مقلدان و طوطی های بیشتری دارد.

به امید اینکه طوطی نباشیم.


امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 5

درباره : مطالب وفایل های مذهبی , مذهبی ,

تاریخ : سه شنبه 08 آذر 1401 نویسنده : جمعی از نویسندگان l بازدید : 17

اربعین

در لغت به معنی چهلم است و در اصطلاح به بیستم صفر ۶۱ هجری قمری، چهلمین روز کشته‌شدن حسین بن علی فرزند علی بن ابی طالب و فاطمه زهرا، امام سوم شیعیان اطلاق می‌گردد. اربعین، مطابق نظر شیخ مفید در مسارالشیعه[۱] و شاگردش شیخ طوسی در مصباح المجتهد،[۲] زمان بازگشت اهل حرم از شام (دمشق) به مدینه است. همچنین بنا بر نقل ایشان، جابر بن عبدالله انصاری صحابی برجسته محمد به عنوان نخستین زائر حسین بن علی، یا لااقل از نخستین زائران او، در این روز وارد کربلا شده و زیارت اربعین را بجا آورده است.[۳] ابراهیم آیتی نیز می‌نویسد: «جابر بن عبدالله انصاری … بیستم ماه صفر، درست چهل روز بعد از شهادت امام وارد کربلا شد و سنت زیارت اربعین امام به دست او تأسیس گردید».[۴] بر این اساس «از همان آغاز که تاریخش معلوم نیست، شیعیان به حرمت آن، زیارت اربعین می‌خوانده‌اند.»[۵]زیارت اربعین تنها دربارهٔ حسین بن علی وارد شده و هیچ پیشینه‌ای را نمی‌توان برای اربعین و اعمال مربوط به این روز تا پیش از حادثه عاشورا تصدیق کرد و این ویژگی و امتیاز، تنها برای حسین بن علی دانسته شده است.[۶] در تقویم رسمی ایران این روز تعطیل می‌باشد.

 
پیاده‌روی اربعین حسینی
 
پیاده‌روی اربعین حسینی
 
پیاده‌روی اربعین حسینی

البته در باب علت اهمیت این روز نزد عرف شیعیان، برخی گزارش‌های تاریخی مبنی بر حضور بازماندگان اهل بیت امام در کربلا در روز اربعین از عوامل توجه خاص ایشان به اربعین است. در برخی منابع تاریخی مانند کتاب نزهه الزاهد اسیران شام یعنی بازماندگان کشته‌شدگان کربلا در چهلمین روز کشته شدن حسین بن علی به کربلا رسیدند.[۷] اگرچه نه‌تنها این مطلب در متون تاریخی پیش‌تر از قرن هفتم هجری نیامده است، با تصریح متقدمینی مانند شیخ مفید که بازگشت اسرا را به مدینه دانسته‌اند نیز در تضاد است.[۳]

محتویات

زیارات اربعین

نوشتار اصلی: زیارت اربعین

سه روایت و گزارش در موضوع اربعین حسین بن علی آمده است:

زیارت اول روایت حسن عسکری: «علامات المؤمنین خمس: صلاةُ الإحدی و الخمسین، و زیارةُ الاربعین، والتـَختم فی الیَمین، و تـَعفیرُ الجبین، و الجهر بِبِسم الله الرحمن الرحیم: علامات مؤمن پنج چیز است: اقامه پنجاه و یک رکعت نماز در شبانه روز (هفده رکعت واجب و سی و چهار رکعت نافله)، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردن، جبین را در سجده بر خاک گذاشتن، در نماز بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.» که شیخ طوسی در کتاب تهذیب الاحکام[۸] و شیخ حرّ عاملی در وسائل الشیعه[۹] این روایت را آورده‌اند. این روایت، اهمیت زیارت اربعین را آن هم در کنار اقامه نماز به عنوان یکی از نشانه‌های مؤمن یا ایمان بیان می‌کند و اگر لفظ مؤمن به معنی شیعه باشد، زیارت اربعین هم از نشانه‌های شیعه بودن خواهد بود. همان‌طور که سجده بر خاک داشتن و بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم در نماز هم تقریباً از مختصات شیعیان است.[نیازمند منبع]

در این گزارش به متن خاصی برای زیارت اربعین اشاره نشده و می‌توان اینطور برداشت کرد که مطلق زیارت به معنای عرفیِ آن، در روز اربعین دارای این ویژگی است که زائر را دارای نشان ایمان می‌نماید. خصوصاً با ضمیمه روایات دیگر که زیارت اباعبدالله را مختص به حضور در کربلا ندانسته و بر سلام از راه دور هم زیارت اطلاق کرده‌اند.[۱۰] برای نمونه: «قال اباعبدالله: إصعد فوق سطحک، ثم التفت یمنة و یسرة، ثم ترفع رأسک إلی السماء، ثم تنحو نحو القبر فتقول: السلام علیک یاأباعبدالله السلام علیک ورحمة الله وبرکاته، تکتب لک زورة، والزورة حجة وعمرة»[۱۱] پس می‌توان این نتیجه را گرفت که سلام و درودی که در روز اربعین به سمت حضرت صادر شود، إن شاء الله گوینده را مزین به زینت و علامت ایمان می‌گرداند. البته ممکن است گفته شود ذکر حضرت عسکری از لفظ اربعین در این سخن، اشاره به سخن جدّش جعفر صادق باشد که زیارتی را تعلیم صفوان کرده‌اند. آن همان متن معروف زیارت اربعین در مفاتیح‌الجنان است و در روایت سوم خواهد آمد. در نتیجه خواندن این زیارت از نشانه‌های ایمان خواهد بود. لکن این احتمال بعید به نظر می‌رسد چراکه القای خطاب حضرت عسکری لزوماً به آگاهان از روایت جعفر صادق نبوده است، لذا این روایت، سخن و بیان جدیدی دانسته می‌شود. لکن این نیز پذیرفته است که متیقن از روایت حسن عسکری، زیارت زائر در کربلا نزد قبر حسین و به لفظ تعلیمی از جعفر صادق است.[نیازمند منبع]

دوم: زیارتی است که از جابر بن عبدالله انصاری، اولین یا از اولین زائران حسین بن علی در اربعین نقل شده است. در این گزارش آمده است که وقتی جابر به غاضریه رسید در آب فرات غسل کرد، پیراهن پاکیزه‌ای پوشید، آنگاه قدری از بوی خوش بر سر و بدن پاشید و پابرهنه روانه شد تا نزد سر مبارک امام حسین علیه السّلام ایستاد و سه مرتبه اللّه اکبر گفت. پس افتاد و بیهوش شد، چون به هوش آمد می‌گفت: «السّلام علیکم یا ال اللّه…» جملات جابر در اینجا تقریباً همان زیارت حضرت سیدالشهدا در نیمه رجب است و جز در چند کلمه تفاوت ندارد، که احتمالاً ناشی از اختلاف نسخه هاست. متن کامل این زیارت را علامه مجلسی در بحارالانوار آورده‌اند.[۱۲]

سوم: این زیارت در کتاب تهذیب الاحکام و … آمده که صفوان از جعفر صادق نقل می‌کند و می‌گوید: «مولایم امام صادق علیه السّلام دربارهٔ زیارت اربعین به من فرمود: هنگامی‌که قسمت قابل توجهی از روز برآمده، این زیارت را بخوان…»[۱۳] و این همان زیارت معروف اربعین است. متن این زیارت در ویکی‌نبشته آمده است.

سوگواری محرم

در ایران سوگواری بیشتر در ماه‌های محرم و صفر و به ویژه اربعین برگزار می‌شوند. معمولاً هر مجلس روضه از دو بخش زنانه و مردانه تشکیل می‌شود. برخی روضه‌ها ممکن است کاملاً زنانه باشند و گاه کاملاً مردانه. مجلس روضه ممکن است در خانه تشکیل شود و یا در تکیه‌ها، مساجد و حسینیه‌ها برپا شود؛ که مجلس روضه معمولاً با قرائت قرآن و یا زیارت عاشورا شروع می شودو از سخنرانی و ذکر مصیبت هم تشکیل می‌شود.

بزرگترین گردهمایی جهان

در سال‌های اخیر، جمعیت حاضر در مراسم سوگواری اربعین در عراق در صدر یکی از بزرگترین اجتماعات مسالمت‌آمیز جهان قرار دارد. به گفته رئیس شورای استان کربلا، تعداد زائران اربعین حسینی در سال ۱۳۹۴ (۲۰۱۵ میلادی، ۱۴۳۷ قمری) به ۲۷ میلیون نفر رسیده است. این تعداد زائر در طول ۱۰ روز وارد کربلا شده و پس از زیارت خارج شده‌اند.[۱۴][۱۵][۱۶] در دسامبر ۲۰۱۴ (۱۴۳۶ هـ. ق) حدود ۲۰ میلیون جمعیت در عراق مجتمع شدند.[۱۷][۱۸][۱۹][۲۰][۲۱][۲۲]

اغلب زائران مسیرِ نجف به کربلا به طول ۸۰ کیلومتر را در مدت سه روز در یک راهپیمایی مسالمت‌آمیز طی می‌کنند. دولت ایران در تلاش است تا مراسم اربعین حسینی را بطور مشترک با کشور عراق، به عنوان میراث معنوی در فهرست آثار معنوی یونسکو ثبت کند.[۲۳]


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

درباره : مطالب وفایل های مذهبی , مذهبی ,

تاریخ : شنبه 29 آبان 1395 نویسنده : جمعی از نویسندگان l بازدید : 335

درازگودال

درازگودال ماریانا

ماریانا ژرفترین درازگودال اقیانوس‌های جهان و ژرفترین

مکان پوسته کره زمین است.

محل آن کف بخش شمال غربی اقیانوس آرام، در شرق و جنوب جزایر ماریانا است. بیشینه ژرفای آن از سطح دریا١٠٩٩٤ متر است. این درازگودال برای نخستین بار در سال ۱۹۵۱ توسط شناور چَلِنجـِر از نیروی دریایی ایالات متحده ستوان دان والش و مهندس ژاک پیکارد بررسی شد و به این خاطر ژرفترین نقطه آن گودال چلنجر نام دارد و تا ۴۲ سال تنها این ۲ نفر موفق به لمس کردن ژرف‌ترین جای زمین شده بودند تا سال ۲۰۱۲ که جیمز کامرون با شناور دیپ سی چلنجر موفق شد آن را ۲۰ دقیقه کاوش کند. در سال ۲۰۱۰، دانشمندان یک زیردریایی بدون سرنشین را به این تنگه بسیار بزرگ در اقیانوس آرام فرستادند تا نمونه‌هایی از رسوبات بستر را جمع‌آوری کند.

در داستان‌های علمی-تخیلی گوناگون به صحنه‌هایی مربوط به درازگودال ماریانا برمی‌خوریم از جمله فیلم ورطه ساختهٔ جیمز کامرون.

وجود حیات

در این درازگودال تعداد زیادی میکروب فعالند. این میکروب‌ها هم اندازهٔ باکتری‌ها هستند. دو دسته اصلی میکروب به نام باکتری و آرکیا وجود دارد و این‌ها هم در همین ابعاد هستند. تحلیل میزان اکسیژن در نمونه‌ها نشان دهندهٔ حضور مقدار زیادی میکروب است


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

درباره : مطالب علمی از دنیای علم وهنر , مطالب علمی ,

تاریخ : شنبه 29 آبان 1395 نویسنده : جمعی از نویسندگان l بازدید : 325

آدانسونیا